Aktualności

Zderzenie samolotów w Jedlińsku. Dwie osoby nie żyją

0 223

Zderzenie samolotów w Jedlińsku. Dwa niewielkie samoloty zderzyły się w środę około południa w okolicy Radomia. Dwie osoby zginęły, dwie odniosły obrażenia – poinformowała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Ciała dwóch osób znaleziono w samolocie, który wodował na zbiorniku wodnym w miejscowości Wsola – wyjaśniła Leszczyńska. Drugi samolot spadł w Jedlińsku. Tam dwie osoby zostały ranne.

Jak informował rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak dwa niewielkie samoloty zderzyły się w powietrzu w środę około południa, w okolicy Radomia.

Na pokładzie każdego z nich było po dwie osoby. Jedna z maszyn spadła w Jedlińsku, zapaliła się, pożar został szybko ugaszony. Dwie osoby znajdujące się na pokładzie zostały ranne, udzielono im pomocy – mówił Frątczak.

Potem okazało się, że dwóch mężczyzn zginęło w tym zdarzeniu, a dwóch zostało rannych.

Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy i policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia. Jeden z samolotów spadł na pole, a dwóch mężczyzn lecących tą cessną wydostało się z maszyny o własnych siłach. Zostali przewiezieni do szpitala. Nie odnieśli poważniejszych obrażeń i po badaniach wyszli.

Natomiast drugi z samolotów spadł do stawu, w którego okolice służby ratunkowe miały utrudniony dostęp. Niestety dwóch mężczyzn w wieku 26 i 19 lat lecących tym samolotem zginęło na miejscu.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy, policjanci, technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady. Obecni byli także prokuratorzy oraz członkowie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy wyjaśniać będą okoliczności tego zdarzenia.

– Policjanci przesłuchują świadków oraz wykonują czynności z pozostałymi uczestnikami wypadku – mówi Justyna Leszczyńska, z KMP Radom

W działaniach ratowniczych brało udział 10 jednostek straży pożarnej.

Przyczyny wypadku na razie pozostają nieznane.

Żródło: http://radom.naszemiasto.pl/artykul/zderzenie-samolotow-w-jedlinsku-dwie-osoby-nie-zyja,2350548,t,id.html?kategoria=1

 

About the author / 

jedlinsk.info

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie udostępniony. *

Jedlińsk mapa gminy

Atrakcje w gminie Jedlińsk

„Ścięcie Śmierci” ludowa zabawa

To zabawa ludowa, która odbywa się co roku w Jedlińsku. Odbywa się zawsze w ostatni wtorek karnawału na rynku, który wypełnia się przebierańcami, m.in. diabłami, rybakami czy grajkami. Jest to jedyne takie widowisko w Polsce!

Tradycja tej zabawy sięga XIX wieku. Z historii regionu wiadomo, że było to wtedy wielkie widowisko. Śmierć grał mężczyzna, który zostawał schwytany przez ud, następnie prowadzony przed obliczę burmistrza oraz ławników. Tu zapadał wyrok – śmierć. Wyrok wykonywał kat ubrany w czerwone szaty. Kat chwilę przed wykonaniem wyroku wygłaszał pogadankę dla ludu, aby żyli bogobojnie i uczciwie, aby nie poszli w ślady skazańca. Następnie kat wykonywał wyrok. Z obciętej głowy skazań wyskakiwał kot, symbol duszy. Zwłoki śmierci były obwożone po miescie na saniach przy akaompaniamencie muzyki i drewnianych kołatek. Obrzęd kończył się w karmczie huczną zabawą, aż do północy.

We współczesnej wersji zabawy nie ma wielu elementów, a przebrani mężczyźni odgrywają różne scenki, które nie tworzą całości.

Dane statystyczne

Powierzchnia gminy Jedlińsk: 138,72 km²
użytki rolne: 79%
Lasy: 8,2%
Łączna pow. wód: 3,53 km²

Ludność gminy Jedlińsk: 14 006
w wieku produkcyjnym: 7860
emeryci i renciści: 1667

Sołectwa: 31

Zabytki gminy Jedlińsk

Do najważniejszych zabytków w gminie Jedlińsk zalicza się:

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

Ostatnie komentarze

Plugin by:aAM