Wybory samorządowe jedlińsk
Aktualności

Zbliżające się wybory samorządowe w Jedlińsku.

2 699

Wybory samorządowe odbędą się – na mocy decyzji prezesa Rady Ministrów – w terminie 16 listopada 2014 roku (niedziela). Oficjalny termin głosowania wynika z rozporządzenia premiera w sprawie wyborów samorządowych, podpisanego 12 sierpnia 2014 r. Termin ewentualnej drugiej tury to 30 listopada 2014 r.

Wybory samorządowe na nową kadencję czteroletnią są ważnym wydarzeniem, wiedzą o tym wszyscy ludzie z jakich składa się parafia Jedlińsk. W tym roku ponownie zostaną wybrani radni gminy, władze sołectw i wójt gminy. Kandydaci muszą poważnie podejść do tego wyzwania i z dużym wyprzedzeniem pomyśleć o swym programie i kampanii wyborczej.

Przed kandydatami ubiegającymi o stanowiska w samorządach sporo pracy, czekają ich spotkania z wyborcami podczas lokalnych imprez typu festyny czy dożynki, muszą pokazać się wtedy z jak najlepszej strony. Jeżeli chcą bez problemu dotrzeć do wszystkich tych ciekawych miejsc wydarzeń, przyda się im mapa Jedlińsk. Zaznaczone na niej są najważniejsze miejsca, w tym centrum, gdzie znajduje się parafia Jedlińsk oraz budynek, w którym urzędują radni gminy czyli gmina Jedlińsk. Innym powodem zastosowania mapy będzie trafienie do wszystkich miejsc, które nadają się na rozwieszenie plakatów. Niestety jak to w życiu bywa, wybory samorządowe również mają swą drugą stronę medalu. Duże znaczenie w wynikach wyborów odgrywa status społeczny i zamożność kandydata, gdyż jego kampania jest finansowana wyłącznie z jego środków finansowych.

W związku z tym często wygrywają osoby, które są po prostu najbogatsze. Inną kwestią jest zaplanowanie samej kampanii wyborczej i jej pomyślna realizacja. Kandydaci powinni zastosować jak najwięcej dostępnych narzędzi do wypromowania swej kandydatury. Chodzi tutaj m.in. o ulotki reklamowe, plakaty, gadżety oraz mailing. Warto też organizować własne spotkania z wyborcami lub przyczynić się do poprawy warunków na obszarach gminnych. Jedlińsk jest jedną z miejscowości, gdzie zaangażowanie kandydatów oraz ich dobry kontakt z mieszkańcami ma spore znaczenie. Warto popracować nad strategiami wyborczymi i dokonać trafnych decyzji, by znaleźć się na upragnionym stanowisku. Jeśli jesteś gotów na wprowadzenie w swe życie dużo ciężkiej pracy i poświęcenia, to następnie będziesz czerpać korzyści, gdy wyjdziesz z kampanii jako zwycięzca.

About the author / 

jedlinsk.info

2 komentarze

  1. wyborca 1 października 2014 na 20:03 -  Odpowiedz

    znow wybory, znow polityczne bagno, znow kiełbasa wyborcza, tylko się porzygać

  2. Mały 14 października 2014 na 13:27 -  Odpowiedz

    i znów będą cuda obiecywane!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie udostępniony. *

Jedlińsk mapa gminy

Atrakcje w gminie Jedlińsk

„Ścięcie Śmierci” ludowa zabawa

To zabawa ludowa, która odbywa się co roku w Jedlińsku. Odbywa się zawsze w ostatni wtorek karnawału na rynku, który wypełnia się przebierańcami, m.in. diabłami, rybakami czy grajkami. Jest to jedyne takie widowisko w Polsce!

Tradycja tej zabawy sięga XIX wieku. Z historii regionu wiadomo, że było to wtedy wielkie widowisko. Śmierć grał mężczyzna, który zostawał schwytany przez ud, następnie prowadzony przed obliczę burmistrza oraz ławników. Tu zapadał wyrok – śmierć. Wyrok wykonywał kat ubrany w czerwone szaty. Kat chwilę przed wykonaniem wyroku wygłaszał pogadankę dla ludu, aby żyli bogobojnie i uczciwie, aby nie poszli w ślady skazańca. Następnie kat wykonywał wyrok. Z obciętej głowy skazań wyskakiwał kot, symbol duszy. Zwłoki śmierci były obwożone po miescie na saniach przy akaompaniamencie muzyki i drewnianych kołatek. Obrzęd kończył się w karmczie huczną zabawą, aż do północy.

We współczesnej wersji zabawy nie ma wielu elementów, a przebrani mężczyźni odgrywają różne scenki, które nie tworzą całości.

Dane statystyczne

Powierzchnia gminy Jedlińsk: 138,72 km²
użytki rolne: 79%
Lasy: 8,2%
Łączna pow. wód: 3,53 km²

Ludność gminy Jedlińsk: 14 006
w wieku produkcyjnym: 7860
emeryci i renciści: 1667

Sołectwa: 31

Zabytki gminy Jedlińsk

Do najważniejszych zabytków w gminie Jedlińsk zalicza się:

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

Ostatnie komentarze

Plugin by:aAM