lks jedlinsk
Sport

Pierwsza porażka GKS Jedlińsk

1 205

Niezwykle wyrównany mecz trzymający w napięciu do ostatniej minuty obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Błędowie, gdzie tamtejszy Sadownik podejmował lidera rozgrywek GKS Jedlińsk. Nasz zespół od samego początku wyszedł bardzo odważnie i przeważał od pierwszej minuty. Doskonałą okazję miał praktycznie na początku meczu Prus, ale nie dość, że bramkarz Sadownika obronił strzał to jeszcze uporał się z dobitką Zbróga. Po chwili to gospodarze wykorzystali złe ustawienie obrony i Krawczyk mógł cieszyć się z pierwszego gola dla Sadownika. Na domiar złego kontuzji doznał Kroczak i już w pierwszej połowie trener Witkowski musiał wykorzystać pierwszą zmiane.

Gdy nasz zespół grał przez chwilę w dziesiątkę kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Pawelec, a Prus głową skierował piłkę do bramki i mieliśmy remis. Za Kroczaka na boisko wszedł Górski, który po chwili stanął oko w oko z bramkarzem Sadownika jednak zwlekał zbyt długo ze strzałem i został zablokowany przez obrońcę. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:1. Druga połowa meczu była równie wyrównana. Zarówno jedna jak i druga drużyna tworzyła sobie okazje bramkowe. Po jednej z nich ewidentnie przydała by się technologia ‚goal-line technology’ bowiem niesamowicie zagotowało się na linii bramkowej strzeżonej przez Piotrka Górskiego. Najdogodniejsze okazje dla naszego zespołu natomiast zmarnowali dwukrotnie Prus oraz Górski. Rażącą nieskuteczność naszych zawodników wykorzystali gospodarze. W dość błahej sytuacji próbował dośrodkowywać skrzydłowy Sadownika, piłka odbiła się od ręki Jurka i sędzia wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał piłkarz Sadownika i to gospodarze wyszli na prowadzenie. Chwilę później nasz bramkarz wyszedł za 16 metr i trącił piłkę ręką za co sędzia pokazał mu czerwona kartkę i „Gieksa” musiała kończyć w dziesiątkę. Wynik nie uległ już zmianie i pierwsza porażka naszej drużyny stała się faktem.

Sadownik Błędów – GKS Jedlińsk 2:1 (1:1)

bramki: Prus Damian

skład: Górski P., Zbróg (Orłowski), Witkowski, Molenda, Jurek, Czapla (Jabłoński), Żak, Kroczak (Górski R.), Prus, Pawelec, Janiszewski

źródło: http://www.gksjedlinsk.pl

  • Editor Rating
  • Oceń artykuł
  • Total score
  • User Rating
  • Oceń artykuł
  • Total score

About the author / 

jedlinsk.info

1 Komentarz

  1. kibic 12 września 2014 na 14:56 -  Odpowiedz

    a dajcie spokój z tą polską piłką nożną, żal i tyle!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie udostępniony. *

Jedlińsk mapa gminy

Atrakcje w gminie Jedlińsk

„Ścięcie Śmierci” ludowa zabawa

To zabawa ludowa, która odbywa się co roku w Jedlińsku. Odbywa się zawsze w ostatni wtorek karnawału na rynku, który wypełnia się przebierańcami, m.in. diabłami, rybakami czy grajkami. Jest to jedyne takie widowisko w Polsce!

Tradycja tej zabawy sięga XIX wieku. Z historii regionu wiadomo, że było to wtedy wielkie widowisko. Śmierć grał mężczyzna, który zostawał schwytany przez ud, następnie prowadzony przed obliczę burmistrza oraz ławników. Tu zapadał wyrok – śmierć. Wyrok wykonywał kat ubrany w czerwone szaty. Kat chwilę przed wykonaniem wyroku wygłaszał pogadankę dla ludu, aby żyli bogobojnie i uczciwie, aby nie poszli w ślady skazańca. Następnie kat wykonywał wyrok. Z obciętej głowy skazań wyskakiwał kot, symbol duszy. Zwłoki śmierci były obwożone po miescie na saniach przy akaompaniamencie muzyki i drewnianych kołatek. Obrzęd kończył się w karmczie huczną zabawą, aż do północy.

We współczesnej wersji zabawy nie ma wielu elementów, a przebrani mężczyźni odgrywają różne scenki, które nie tworzą całości.

Dane statystyczne

Powierzchnia gminy Jedlińsk: 138,72 km²
użytki rolne: 79%
Lasy: 8,2%
Łączna pow. wód: 3,53 km²

Ludność gminy Jedlińsk: 14 006
w wieku produkcyjnym: 7860
emeryci i renciści: 1667

Sołectwa: 31

Zabytki gminy Jedlińsk

Do najważniejszych zabytków w gminie Jedlińsk zalicza się:

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

Ostatnie komentarze

Plugin by:aAM