LKS Jedlińsk
Sport

GKS Jedlińsk zwycięstwo w Gielniowie. Piękny gol Molendy

0 201

Ciekawy mecz obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Gielniowie gdzie w niedziele lider klasy A GKS Jedlińsk zmierzył się ze znacznie słabiej radzącym sobie przeciwnikiem – Orłem Gielniów. Gospodarze nie wygrali żadnego z pierwszych dwóch spotkań i mieli wielkie ambicje by wreszcie skończyć złą passę porażek. Nasza drużyna wyszła zmotywowana i od pierwszych minut nie pozwoliła rywalom narzucić swojego stylu gry. Niestety w dość błahej sytuacji sędzia prowadzący spotkanie wskazał na 11 metr – dopatrzył się zagrania ręką przez Tomasza Jurka. Rywale skutecznie egzekwowali jedenastkę i LKS Jedlińsk musiał gonić wynik.

W takich sytuacjach jak zawsze drużyna liczy na najbardziej doświadczonych graczy, którzy nie poddadzą się emocjom. Tak właśnie zrobił Sławomir Molenda, który wyrównał stan gry popisując się fenomenalnym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego. Bramkarz nie miał absolutnie żadnych szans przy tym uderzeniu i nasz zespół na przerwę zszedł z boiska przy wyniku 1:1. Druga połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który raz po raz tworzył sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Przewaga GKS-u nie ulegała żadnej dyskusji. Jedną z sytuacji wykorzystał w końcu Tomasz Janiszewski, który precyzyjnym uderzeniem wykończył podanie Karola Żaka. Rywale próbowali jeszcze wyrównać stan gry, ale nie mieli absolutnie ku temu okazji. Na nieskuteczność za to mógł narzekać trener Witkowski, bowiem nasz zespół powinien wysoko rozbić rywala i pozbawić go jakichkolwiek złudzeń. Na szczęście GKS Jedlińsk nadal przewodzi w ligowej tabeli i już szykuje się na kolejny wyjazd, tym razem do Błędowa gdzie zmierzy się z tamtejszym Sadownikiem.

ORZEŁ GIELNIÓW 1:2 GKS JEDLIŃSK
31′ – Molenda 39′, Janiszewski 57′

SKŁAD GKS: Górski P. – Zbróg, Molenda, Witkowski, Jurek (Lewikowski 80′) – Pawelec (Kwiatkowski 86′), Żak, Jusiak, Czapla (Paluch 74′), Górski R. – Janiszewski