LKS Jedlińsk
Sport

GKS Jedlińsk zwycięstwo w Gielniowie. Piękny gol Molendy

0 196

Ciekawy mecz obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Gielniowie gdzie w niedziele lider klasy A GKS Jedlińsk zmierzył się ze znacznie słabiej radzącym sobie przeciwnikiem – Orłem Gielniów. Gospodarze nie wygrali żadnego z pierwszych dwóch spotkań i mieli wielkie ambicje by wreszcie skończyć złą passę porażek. Nasza drużyna wyszła zmotywowana i od pierwszych minut nie pozwoliła rywalom narzucić swojego stylu gry. Niestety w dość błahej sytuacji sędzia prowadzący spotkanie wskazał na 11 metr – dopatrzył się zagrania ręką przez Tomasza Jurka. Rywale skutecznie egzekwowali jedenastkę i LKS Jedlińsk musiał gonić wynik.

W takich sytuacjach jak zawsze drużyna liczy na najbardziej doświadczonych graczy, którzy nie poddadzą się emocjom. Tak właśnie zrobił Sławomir Molenda, który wyrównał stan gry popisując się fenomenalnym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego. Bramkarz nie miał absolutnie żadnych szans przy tym uderzeniu i nasz zespół na przerwę zszedł z boiska przy wyniku 1:1. Druga połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który raz po raz tworzył sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Przewaga GKS-u nie ulegała żadnej dyskusji. Jedną z sytuacji wykorzystał w końcu Tomasz Janiszewski, który precyzyjnym uderzeniem wykończył podanie Karola Żaka. Rywale próbowali jeszcze wyrównać stan gry, ale nie mieli absolutnie ku temu okazji. Na nieskuteczność za to mógł narzekać trener Witkowski, bowiem nasz zespół powinien wysoko rozbić rywala i pozbawić go jakichkolwiek złudzeń. Na szczęście GKS Jedlińsk nadal przewodzi w ligowej tabeli i już szykuje się na kolejny wyjazd, tym razem do Błędowa gdzie zmierzy się z tamtejszym Sadownikiem.

ORZEŁ GIELNIÓW 1:2 GKS JEDLIŃSK
31′ – Molenda 39′, Janiszewski 57′

SKŁAD GKS: Górski P. – Zbróg, Molenda, Witkowski, Jurek (Lewikowski 80′) – Pawelec (Kwiatkowski 86′), Żak, Jusiak, Czapla (Paluch 74′), Górski R. – Janiszewski

About the author / 

jedlinsk.info

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie udostępniony. *

Jedlińsk mapa gminy

Atrakcje w gminie Jedlińsk

„Ścięcie Śmierci” ludowa zabawa

To zabawa ludowa, która odbywa się co roku w Jedlińsku. Odbywa się zawsze w ostatni wtorek karnawału na rynku, który wypełnia się przebierańcami, m.in. diabłami, rybakami czy grajkami. Jest to jedyne takie widowisko w Polsce!

Tradycja tej zabawy sięga XIX wieku. Z historii regionu wiadomo, że było to wtedy wielkie widowisko. Śmierć grał mężczyzna, który zostawał schwytany przez ud, następnie prowadzony przed obliczę burmistrza oraz ławników. Tu zapadał wyrok – śmierć. Wyrok wykonywał kat ubrany w czerwone szaty. Kat chwilę przed wykonaniem wyroku wygłaszał pogadankę dla ludu, aby żyli bogobojnie i uczciwie, aby nie poszli w ślady skazańca. Następnie kat wykonywał wyrok. Z obciętej głowy skazań wyskakiwał kot, symbol duszy. Zwłoki śmierci były obwożone po miescie na saniach przy akaompaniamencie muzyki i drewnianych kołatek. Obrzęd kończył się w karmczie huczną zabawą, aż do północy.

We współczesnej wersji zabawy nie ma wielu elementów, a przebrani mężczyźni odgrywają różne scenki, które nie tworzą całości.

Dane statystyczne

Powierzchnia gminy Jedlińsk: 138,72 km²
użytki rolne: 79%
Lasy: 8,2%
Łączna pow. wód: 3,53 km²

Ludność gminy Jedlińsk: 14 006
w wieku produkcyjnym: 7860
emeryci i renciści: 1667

Sołectwa: 31

Zabytki gminy Jedlińsk

Do najważniejszych zabytków w gminie Jedlińsk zalicza się:

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

Ostatnie komentarze

Plugin by:aAM