Gks Jedlińsk
Sport

GKS Jedlińsk: Pewne punkty w Jasieńcu!

1 107
Na „trudnym boisku”, jakim jest Jasieniec, seniorzy GKS-u odnieśli kolejne efektowne zwycięstwo, zwyciężając z tamtejszą KRASKĘ 5:2. Trener Witkowski, po ostatnim słabym meczu dokonał kilku zmian w składzie, dając szansę kilku zawodnikom do tej pory mniej grającym, a oni tę szansę w pełni wykorzystali. Od początku do końca  spotkania przewagę i kontrolę nad meczem posiadali zawodnicy z Jedlińska. W 11 minucie indywidualną akcją popisał się Krystian Jabłoński, przedryblował trzech obrońców, strzelił na bramkę, a do odbitej piłki przez bramkarza dopadł Bartek Zieliński i umieścił ją w siatce. Dobrze zorganizowani w obronie jedlińszczanie, co chwila wyprowadzali groźne ataki. W 25 min Janiszewski wywalczył piłkę przed polem karnym Kraski i mocnym strzałem podwyższył wynik meczu. Chwilę później gospodarze w zamieszaniu podbramkowym strzelili kontaktowego gola, lecz nie zmieniło to obrazu gry…
Osiem minut po przerwie ponownie Janiszewski mocnym strzałem z za pola karnego podwyższył wynik meczu i odebrał gospodarzom ochotę do gry. Wprawdzie Kraska próbowała atakować, lecz co chwila nadziewała się na groźne kontry przyjezdnych, po których najpierw najlepszy na boisku Jabłoński, a potem Janiszewski strzelali kolejne bramki. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem, w 84 min. lecz na więcej GKS w dniu dzisiejszym nie pozwolił.
Cieszy gra i postawa zespołu, który walczy i zostawia kawał zdrowia na boisku, a zwłaszcza cieszy postawa młodych zawodników, którzy gdy dostają szansę gry, to ją wykorzystują.
KRASKA JASIENIEC – GKS JEDLIŃSK 2:5 (1:2)
Bramki;
11′ ZIELIŃSKI
25′,53′,87′ JANISZEWSKI
73′ JABŁOŃSKI
GKS; ORŁOWSKI, MARLECKI, MOLENDA S., ZBRÓG, PRUS, ZIELIŃSKI (46′ ŻAK), CZAPLA (88′ MOLENDA JAKUB), LEWIKOWSKI (75′ PŁASKOCIŃSKI), KROCZAK, JANISZEWSKI, JABŁOŃSKI
Źródło: gksjedlinsk.pl

About the author / 

jedlinsk.info

1 Komentarz

  1. piłkarz 7 października 2014 na 12:37 -  Odpowiedz

    drużyna dobrze gra, trzeba im kibicować, chłopaki mają przyszłość przed sobą!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie udostępniony. *

Jedlińsk mapa gminy

Atrakcje w gminie Jedlińsk

„Ścięcie Śmierci” ludowa zabawa

To zabawa ludowa, która odbywa się co roku w Jedlińsku. Odbywa się zawsze w ostatni wtorek karnawału na rynku, który wypełnia się przebierańcami, m.in. diabłami, rybakami czy grajkami. Jest to jedyne takie widowisko w Polsce!

Tradycja tej zabawy sięga XIX wieku. Z historii regionu wiadomo, że było to wtedy wielkie widowisko. Śmierć grał mężczyzna, który zostawał schwytany przez ud, następnie prowadzony przed obliczę burmistrza oraz ławników. Tu zapadał wyrok – śmierć. Wyrok wykonywał kat ubrany w czerwone szaty. Kat chwilę przed wykonaniem wyroku wygłaszał pogadankę dla ludu, aby żyli bogobojnie i uczciwie, aby nie poszli w ślady skazańca. Następnie kat wykonywał wyrok. Z obciętej głowy skazań wyskakiwał kot, symbol duszy. Zwłoki śmierci były obwożone po miescie na saniach przy akaompaniamencie muzyki i drewnianych kołatek. Obrzęd kończył się w karmczie huczną zabawą, aż do północy.

We współczesnej wersji zabawy nie ma wielu elementów, a przebrani mężczyźni odgrywają różne scenki, które nie tworzą całości.

Dane statystyczne

Powierzchnia gminy Jedlińsk: 138,72 km²
użytki rolne: 79%
Lasy: 8,2%
Łączna pow. wód: 3,53 km²

Ludność gminy Jedlińsk: 14 006
w wieku produkcyjnym: 7860
emeryci i renciści: 1667

Sołectwa: 31

Zabytki gminy Jedlińsk

Do najważniejszych zabytków w gminie Jedlińsk zalicza się:

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

Ostatnie komentarze

Plugin by:aAM