gks jedlińsk
Sport

GKS Jedlińsk gromi Sokoła Przytyk!

1 50

Istny pogrom obejrzeli kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie na stadionie w Jedlińsku. Już po pierwszej połowie nasi piłkarze prowadzili 3:0 po bramkach Żaka, Pawelca i Janiszewskiego. W drugiej odsłonie nasz zespół pozwolił rywalom wbić dwa gole, ale strzelając przy tym aż cztery kolejne i pewnie zwyciężając 7:2.

Już od pierwszego gwizdka nasz zespół z każdą minutą osiągał coraz większą przewagę. Szybko zdobyliśmy również pierwszą bramkę, kiedy to po rzucie rożnym wykonanym przez Pawelca, najwyżej do piłki wyskoczył Karol Żak i GKS Jedlińsk objął prowadzenie. Na kolejną kibice nie musieli długo czekać. Tym razem Tomasz Janiszewski obsłużył Ernesta Pawelca a ten silnym strzałem w długi róg podwyższył wynik meczu na 2:0. W podobnym stylu wykończył swoją akcję sam na sam z bramkarzem Tomasz Janiszewski i mieliśmy już 3:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli zbyt pewni siebie i goście z Przytyka szybko to wykorzystali. Jeden z zawodników gości popisał się ładnym wolejem i pokonał Króla. Na szczęście nasi piłkarze nie dali rywalom złapać kontaktu. Tym razem Michał Marlecki zacentrował w pole karne prosto na głowę Sławomira Molendy a ten pokonał bramkarza rywali. Gdy wydawało się, że GKS odskoczy wreszcie rywalom przytrafił się niestety błąd defensywny i niemal z najbliższej odległości niepilnowany zawodnik Sokoła wpakował piłkę do siatki i mieliśmy 4:2. Na tym strzelanie gości się zakończyło a na boisku panowali już tylko gospodarze. Najpierw wprowadzony chwilę wcześniej Górski obsłużył Janiszewskiego, który nie dał szans bramkarzowi Sokoła, a potem Janiszewski odwdzięczył się Górskiemu a ten podwyższył na 6:2. Strzelanie w dzisiejszym meczu zakończył nie kto inny jak Janiszewski, który kompletując hat-tricka ustalił wynik meczu na 7:2 dla GKs-u Jedlińsk. Jak się okazało nasz zespół po tym spotkaniu został ponownie liderem tabeli.

 

GKS JEDLIŃSK – SOKÓŁ PRZYTYK 7:2

Janiszewski 3, Żak, Pawelec, Molenda, Górski

 

SKŁAD GKS: Król – Prus, Marlecki, Witkowski, Zbróg ( 86′ Lewikowski) – Molenda (Zieliński 85′), Paluch (Górski 70′), Czapla (Jabłoński 80′), Żak, Pawelec – Janiszewski

 

Źródło: http://www.gksjedlinsk.pl

  • Editor Rating
  • Oceń artykuł
  • Total score
  • User Rating
  • Oceń artykuł
  • Total score

About the author / 

jedlinsk.info

1 Komentarz

  1. piłkarz 17 września 2014 na 12:04 -  Odpowiedz

    dobry to był mecz! warto przyjść i obejrzeć mecz piłki nożnej na żywo, nawet taki!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie udostępniony. *

Jedlińsk mapa gminy

Atrakcje w gminie Jedlińsk

„Ścięcie Śmierci” ludowa zabawa

To zabawa ludowa, która odbywa się co roku w Jedlińsku. Odbywa się zawsze w ostatni wtorek karnawału na rynku, który wypełnia się przebierańcami, m.in. diabłami, rybakami czy grajkami. Jest to jedyne takie widowisko w Polsce!

Tradycja tej zabawy sięga XIX wieku. Z historii regionu wiadomo, że było to wtedy wielkie widowisko. Śmierć grał mężczyzna, który zostawał schwytany przez ud, następnie prowadzony przed obliczę burmistrza oraz ławników. Tu zapadał wyrok – śmierć. Wyrok wykonywał kat ubrany w czerwone szaty. Kat chwilę przed wykonaniem wyroku wygłaszał pogadankę dla ludu, aby żyli bogobojnie i uczciwie, aby nie poszli w ślady skazańca. Następnie kat wykonywał wyrok. Z obciętej głowy skazań wyskakiwał kot, symbol duszy. Zwłoki śmierci były obwożone po miescie na saniach przy akaompaniamencie muzyki i drewnianych kołatek. Obrzęd kończył się w karmczie huczną zabawą, aż do północy.

We współczesnej wersji zabawy nie ma wielu elementów, a przebrani mężczyźni odgrywają różne scenki, które nie tworzą całości.

Dane statystyczne

Powierzchnia gminy Jedlińsk: 138,72 km²
użytki rolne: 79%
Lasy: 8,2%
Łączna pow. wód: 3,53 km²

Ludność gminy Jedlińsk: 14 006
w wieku produkcyjnym: 7860
emeryci i renciści: 1667

Sołectwa: 31

Zabytki gminy Jedlińsk

Do najważniejszych zabytków w gminie Jedlińsk zalicza się:

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół z XVIII wieku, w stylu barokowym w Jedlińsku

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

kościół w stylu neoromańskim we Wsoli - gmina Jedlińsk

Ostatnie komentarze

Plugin by:aAM